Момичетата на клуб “София” спечелиха всички златни медали в Пловдив!

Момичетата на клуб “София” взеха всички златни медали в Пловдив!
Момичетата на клуб “София” взеха всички златни медали на провелото се Държавно първенство до 17 и до 20 години в град Пловдив-индивидуално и отборно!
Златните момичета на клуб „София” безапелационно се наложиха над конкурентките си и в трите състезателни дни!
В петък 28 май 2021г, серията откри Йоанна Ерменкова, която при кадетките (до 17г), уверено спечели златото!
Нейни подгласнички и бронзови медалистки станаха нашите Вики Велиславова и Аля Сучкова! Браво!
При момчетата Филип Юсмен се класира на пето място!
На следващия ден, в дългия фехтовален маратон от четири поредни състезания, състезателите на клуб „София” отново демонстрираха висока класа и умения на фехтовалната пътека!
В индивидуалното състезание при девойките (до 20г), финала на състезанието изиграха Вики и Йоанна, като златото взе Вики Велиславова, а Йоанна Ерменкова се окичи със среброто! Браво!
При младежите (до 20г) своя фехтовален удар нанесе Филип Юсмен, който взе среброто и стана вицешампион на турнира!Браво!
В отборната надпревара, през втората част на състезателния ден, при кадетките, момичетата на клуб „София” отново взеха златото, а Вики Велиславова,Йоанна Ерменкова, Боряна Митова и Александра Сучкова, вдигнаха високо шампионската купа!Браво!
При кадетите отборът ни в състав Филип Юсмен, Юлий Цанев, Тимотей Ерменков и Севар Андонов заеха четвъртото място в конкуренцията на девет отбора! Браво!
На третия ден от фехтовалния маратон в Пловдив, момичетата на клуб „София” отново грабнаха златото!
В последния състезателен ден златните момичета на клуб „София” спечелиха и последната отборна битка за деня и отново развяха знамето на клуба от най-високото стъпало на почетната стълбичка! Браво!
Със спечелените четири шампионски титли, две вицешампионски титли и две бронзови отличия завърши поредния кръг от Държавното първенство в Пловдив за нас.
Вички ние от клуб „София” сме изключително горди с нашите състезатели и успехите, които постигат за клуба , за своите родители и треньори!
Благодарим им от сърце за отлично свършената работа!
Благодарности за треньорите на клуб „София” за професионализма и уменията да сплотяват и ръководят отбора!
Благодарим и на всички родители, приятели и симпатизанти, които ни подкрепяха!