Нашите фехтовачи показаха сърце, желание и класа на турнира в Братислава!

На 14 -16 януари в сърцето на Европа, гр. Братислава се проведе кръг от Европейска купа за кадети U-17, Coupe du Danube 2022 , който се определя, като един от най-силните турнири на шпага в света.
При момчетата конкуренция бе от 286 участника от целия свят!
Нашият Филип Юсмен излезе от групите с 4 победи и 2 загуби което му позволи да влезе в Директната елиминация с номер 86.
Първата му среща бе за влизане в 128-цата на турнира , като жребият отреди тя да бъде срещу състезател от Белгия.
След убедителна победа с 15-8 Филип се класира във следващата фаза.
Следващият му бой бе за 64-ката, срещу състезател от Словакия, но малко не достигназа да го преодолее.
В крайното класиране зае 87 място.Браво !
При момичета в конкуренция на 246 момичета много добър старт направи Виктория Велиславова , която излезе от груповата фаза с 5 победи и една загуба.
В елиминацията бе с номера 25, но за малко не успя да влезе в 64 ката на турнира
Друга наша предствителка бе Александра Сучкова, която не сполучи и отпадна от груповата фаза
И двете ни състезателки (15 годишни), са с малко практика на такива форуми, но показаха характер и огромно желание да трупат опит и умения за своето фехтовално развитие!
В крайното класиране се класираха съответно :Виктория Велиславова на 73 място , а Александра Сучкова 189 място .
В отборната надпревара при кадетите, в конкуренцията на 36 отбора от цяла Европа и САЩ нашият отбор бе в състав: Рахим Рашайд ,Филип Юсмен,Александър Костадинов
Със своята игра нашите лъвчета показаха сърце, желание и класа!
Още с първата среща, срещу отбора на Израел (45-39) нашите момчета дадоха заявка за призово класиране!
В следващите фази победите ни над отборите на Словакия 2 ( 45-39) и Гърция (45-32) позволиха на отбора ни да попадне в топ осмицата на турнира!
За влизане в 4-ка срещнахме силния отбора на Унгария, но отстъпихме с 18-45.
В крайното класиране заехме 8-мо място, като изпреварихме силни фехтовални нации като Русия , Украйна ,Германия и др.
Отлично представяне на отбора на България.Браво!