Клуб „София“ с четирима национали на СП в Риад (Саудитска Арабия)

На Световното първенство в Риад провело се 15-20.04.2024г клуб „София участва с 4 състезателя във възрастите кадети, младежи и девойки.
Васил Ивакимов от клуб „София“, Рахим Рашайда и Александър Костадинов се класираха сред най-добрите 64 на шпага младежи на Световното първенство по фехтовка в Рияд. В турнира участваха 215 шпажисти от 72 държави, като Ивакимов от клуб „София“ раздели 39-40 място с Нок Ман Юен от Хонконг, Рашайда завърши 48-и, а Костадинов е 54-ти. Четвъртият българин в индивидуалната надпревара Явор Денчев от клуб „София“ раздели 204-206 място с Питър Крюгер от Република Южна Африка и Акмал Мойдунов от Киргизстан.
Васил Ивакимов започна силно в групите, където записа пет победи и една загуба. Във втория кръг от елиминациите той победи Купър Гуг от Нова Зеландия с 15:13. В двубоя за място сред най-добрите 32 шпажистът ни отстъпи пред Максим Перчук от Украйна с 8:15.
В турнира на шпага девойки участваха 169 състезателки от 61 държави. България беше представена от четири фехтовачки, като най-добро класиране записа Виктория Велиславова от клуб „София“, която завърши на 66 място. Михаела Стефанова е 81-а, Рая Ягова е 90-та, а Боряна Митова от клуб „София“ се класира 132-а.

RIYADH 12 – 20 APRIL 2024